To Overview

Nov 26, 2020

-

ROTTERDAM, Hollanda

IMCD, Ejder Kimya’nın Kişisel Bakım, Kozmetik Bölümünü Bünyesine Katıyor

IMCD N.V. (“IMCD”), özel kimyasallar ve gıda bileşenlerinin önde gelen distribütörü IMCD NV ("IMCD"), bugün Ejder Kimya İlaç Danışmanlık Sanayi ve Ticaret A.Ş.' nin ("Ejder Kimya") kişisel bakım , kozmetik işini satin almak için başarılı bir anlaşma imzaladığını duyurdu.

United Kingdom

 

Ejder Kimya, 1999 yılında kurulmuş olup kişisel bakım, ilaç ve gıda katkı hammaddeleri distribütörüdür. Türkiye'deki kişisel bakım pazarında güçlü ve güvenilir bir konuma sahiptir. Ejder Kimya kişisel bakım işi, 2019 yılında 4,7 milyon € ciro elde etmiştir.

IMCD Türkiye Genel Müdürü Aylin Zakuto, “Bu satın alma, IMCD'nin global büyüme stratejisi doğrultusunda, IMCD Türkiye’nin kozmetik alanında varlığını güçlendirmeye yönelik atılmış önemli bir adımdır. Ejder Kimya’nın kişisel bakım pazar uzmanlığı ve kapsamlı portföyü, müşterilerimize sunduğumuz çözümleri genişletecek ve kişisel bakım pazarında tedarikçilerimizin büyümesini hızlandıracaktır.”

Ejder Kimya CEO'su ve sahibi Pervin Ejder: “Ejder Kimya'nın yarattığı değeri IMCD'nin emin ellerine teslim etmekten çok heyecan duyuyorum. IMCD’nin kişisel bakım pazarına yatırım yapma ve büyüme konusundaki kararlılığı, bu işlemi yapma kararımızı kolaylaştırdı. Bu işlemden hem müşterilerimizin hem de tedarikçilerimizin fayda sağlayacağına inancım tam.”

Satın alma işleminin tamamlanması, kapanış ön koşullarına ve mevzuat onayına tabidir ; Ocak 2021 başında gerçekleşmesi beklenmektedir.

 

PRESS RELEASE_IMCD to acquire the personal care business of Turkish distributor Ejder Kimya